KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9691307
*
nr 969 1307
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Akvarell, Ellen Jolin (1854-1939), Landskap med barn, signerad, 24x17
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2015
kl 18:26:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 16:56:58
1
350 kr
29/6 18:21:33
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Ellen Jolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen jolin landskap med barn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
*
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Ellen Jolin
nr 969 1307
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Akvarell, Ellen Jolin (1854-1939), Landskap med barn, signerad, 24x17
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 16:56:58 | 1 | 350 kr |
29/6 18:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Ellen Jolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen jolin landskap med barn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30